účesy pro dlouhé vlasyDlouhé vlasy jsou velice variabilní. Na internetu naleznete celou škálu atraktivních účesů, které si z nich můžete sama vytvořit. Doporučujeme však alespoň občas svěřit vlasy do péče profesionální kadeřnice nebo kadeřníka, který zajistí dokonalý účes na jakoukoliv příležitost. Dlouhé vlasy sluší především ženám, které je mají dostatečně husté. Aby vaše vlasy byly co nejhezčí, vyžadují speciální péči pomocí profesionální kosmetiky. Tu často zakoupíte přímo v kadeřnickém salonu.

Jak správně pečovat o dlouhé vlasy? Čím jsou vlasy delší, tím se zpravidla snadněji poškodí, jelikož jsou díky své délce více namáhané. Pozor si dejte především na roztřepené konečky. Jakmile je na svých vlasech zpozorujete, navštivte kadeřnici, která je zastřihne o pár centimetrů. Ustřižené délky vám nemusí být líto, jelikož poškozené vlasy rostou velmi pomalu a jejich zkrácením se tedy růst spíše zrychlí.

Dlouhé vlasy vyžadují speciální péči

dlouhé vlasyO vlasy se dobře starejte. Na jejich mytí používejte kvalitní šampony a nezapomínejte ani na vlasové kondicionéry, které usnadní rozčesávání. Alespoň jednou týdně vlasům dopřejte výživnou nebo regenerační vlasovou masku, která obnoví jejich lesk a dodá potřebnou hydrataci. Fén, žehličku či kulmu používejte spíše sporadicky a když už, tak v kombinaci s přípravkem, který vlasům zajistí tepelnou ochranu.

Účesy pro dlouhé vlasy, které jsou trendy

Na internetu naleznete celou škálu účesů pro dlouhé vlasy, kterými můžete ozdobit svou hlavu. Vlasy můžete nosit rozpuštěné i nejrůzněji zapletené. Pokud máte čas a jste zručná, můžete si s účesem opravdu vyhrát. Když se ale chystáte na nějakou speciální akci, je určitě lepší svěřit se do rukou profesionální kadeřnice či kadeřníka. Tak totiž budete mít jistotu naprosté spokojenosti.