účes s ofinouÚčesy s ofinou jsou velice rozmanité. Správně střižená ofina sluší téměř každé ženě. Nemusí se hned jednat o ofinu sčesanou do čela, ale pěkně vypadá také ofina ve stylu patky, která je učesaná na pravou nebo levou stranu. Nenechte se však mást, zkrácení ofiny představuje velké rozhodnutí, obzvlášť pak pro majitelky dlouhých vlasů. Značnou část jich totiž zkrátíte až o desítky centimetrů a trvá i několik let, než ofina případně doroste. Navíc její dorůstání je značně problematické, jelikož vlasy stále během něj snadno padají do obličeje.

Jestliže vybíráte účes na internetu v nějakém katalogu, určitě jste si již účesů s ofinou všimla a říkáte si, zda vám budou slušet. Většina ofin vyžaduje pravidelnou údržbu. To tedy znamená, že nemůžete nechat své vlasy jen tak uschnout, ale ofinu je nutné vyfoukat přes kulatý kartáč nebo třeba i vyžehlit, pokud máte vlasy spíše vlnité a ofina do čela vám špatně drží.

Kdy se účesu s ofinou vyhnout a kdy ho vyzkoušet

ofinaJestli vám ofina bude slušet, to záleží na kvalitě a typu vašich vlasů i na tvaru obličeje. Nejlépe by to měla posoudit kadeřnice, která již má zkušenosti a je tedy schopná rozhodnout, jaký střih na vás bude vypadat nejlépe. Obecně nemůžeme ofinu doporučit ženám, které nosí brýle nebo kterým překáží při každodenních činnostech.

Vlasy s ofinou každému obličeji přidají zajímavější výraz a navíc mohou regulovat i drobné nedostatky. Krátká ofina lichotí kulatému tvaru obličeje a delší ofina dokáže zase zjemnit protáhlý obličej. Díky ofině získá váš účes na větší variabilitě, jelikož ji můžete různě česat. Ofina se dá také zajímavě odbarvit či obarvit a váš účes může proměnit v opravdu extravagantní. V neposlední řadě jsou velkým trendem dnešní doby i účesy s asymetricky střiženou ofinou, které vám přidají na zajímavosti a v nichž už rozhodně nebudete za šedou myšku.