účesy pro jemné vlasyVětšina žen není příliš šťastná se svými jemnými vlasy. Zatímco husté kadeře si můžete nechat prostřihnout a jejich objem tak během několika okamžiků vhodně usměrnit, jemné vlasy takto snadno upravit nelze. Jediným možným řešením je jejich zhuštění, na které se specializují některé kadeřnické salony. Jedná se však o službu, do níž musíte investovat poměrně dost peněz a času, aby výsledek stál opravdu zato. Navíc toto zhuštění vyžaduje pravidelnou údržbu.

Připravili jsme pro vás několik tipů, kterými dosáhnete krásných účesů i se svými jemnými vlasy. Péče o jemné vlasy začíná už u samotného mytí. Na vlasy používejte pouze šampony, které jsou na tento typ vlasů určené a máte tak jistotu, že jim přidají na objemu. Zbytečně vlasy nezatěžujte kondicionéry a stylingovými přípravky, pokud je nepotřebují.

Jak dosáhnout pěkného účesu z jemných vlasů

jemné vlasyZákladem pěkného účesu je správné fénování, kdy musíte vlasy napřímit hned u kořínku, jinak hrozí, že zůstanou zplihlé. U svého účesu plihnutí zabráníte tak, že vlasy budete fénovat proti směru růstu na nižší rychlost. Ideální je zvolit jenom vlažný vzduch, který vlasy šetrněji vysuší než vzduch horký - ten byste neměla používat vůbec. Při žehlení vlasů dbejte na to, aby vaše žehlička byla nastavena na co nejnižší teplotu. Obecně jemným vlasům stačí žehlení i pouze na 120 °C. Teplejší plotny mohou vlasy poškodit. Rozhodně však nezapomínejte na speciální spreje, které slouží jako ochrana proti teplu.

I jemné vlasy vyžadují pravidelné zastřižení konečků, které by mělo proběhnout přibližně jednou za 2 až 3 měsíce. Stačí zkrácení pouze o pár milimetrů. To vlasy dostatečně osvěží. Jemným vlasům sluší všechny typy ofin - zde ale záleží i na tvaru vašeho obličeje. Vlasy rozhodně nijak neprostříhávejte a jejich objem podpořte vhodnou barvu nebo melírováním. Zde už je ale opravdu nezbytná pomoc profesionální kadeřnice.